hero

Metodinė medžiaga pagal dalykus

Nuotrauka
Raktažodžiai
CERN, elementariųjų dalelių greitintuvas, LHC detektoriai
Failai parsisiuntimui:
cern-daleliu-greitintuvu-kompleksas.docx cern-daleliu-greitintuvu-kompleksas.pdf elementariuju-daleliu-greitintuvu-istorija.docx elementariuju-daleliu-greitintuvu-istorija.pdf lhc-detektoriai.pdf lhc-detektoriai.pptx

Metodinė medžiaga fizikos dalyko pamokoms apie CERN

Išplėsti Suskleisti

Medžiaga parengta įgyvendinant ESF projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (III etapas)“ (Nr. VP1-2.2-ŠMM -02-V-01-010) 2015 m. stažuotėje CERN dalyvavusių fizikos mokytojų. Medžiaga peržiūrėta ir rekomenduojama Nacionalinės švietimo agentūros fizikos dalyko specialisto(-ų).  

Medžiagą sudaro:  

  • CERN dalelių greitintuvų kompleksas. Pateikiama informacija apie tai, kokie greitintuvai veikia CERN, kokie fizikiniai prietaisai naudojami elementariųjų dalelių greitintuvuose, kokie procesai juose vyksta ir kaip tai paaiškinti remiantis fizikos dėsniais. Metodinę medžiagą parengė Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinės mokyklos mokytojas Georgij Bagašvili.  

  • Elementariųjų dalelių greitintuvų istorija. Pateikiama informacija apie tai, kada atsirado ir kokie buvo pirmieji elementariųjų dalelių greitintuvai, kaip jie buvo tobulinami, kur naudojami. Daug informacijos apie CERN greitintuvų istoriją. Medžiaga iliustruota nuotraukomis. Medžiagą parengė Renoldas Klimavičius, Kėdainių šviesiosios ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijų mokytojas.   
  • LHC detektoriai. Skaidrėse pateikta informacija apie CERN detektorius, vykdomus eksperimentus ir antrojo etapo LHC tyrimų uždavinius, 2012 m. gegužės 13 d. CMS atrastą Higso bozoną. Skaidrėse gausu nuorodų į CERN parengtą vaizdo medžiagą. Skaidres parengė Nacionalinės švietimo agentūros ugdymo turinio specialistė Ona Vaščenkienė ir Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės mokyklos fizikos mokytojas Dainius Levanas. 

Papildoma informacija

Autorius:
Nurodyta aprašymą
Ugdymo programos pavadinimas:
Pagrindinio ugdymo programa
Vidurinio ugdymo programa
Dalykų grupės pavadinimas:
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Dalyko pavadinimas:
Fizika
Klasė (klasės):
5 klasė
6 klasė
7 klasė
8 klasė
9 (I gimnazijos) klasė
10 (II gimnazijos) klasė
III gimnazijos klasė
IV gimnazijos klasė
Klasių koncentrai:
5–6 klasių koncentras
7–8 klasių koncentras
9–10 (I–II gimnazijos) klasių koncentras
III–IV gimnazijos klasių koncentras
Tinkamumas specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymui:
Ne
Kalba:
lietuvių
Bendrojo ugdymo kompetencijos:
Komunikavimo kompetencija
Pažinimo kompetencija
Kūrybiškumo kompetencija
Sukūrimo metai:
2015

Atsiliepimai

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę vartotojai. Norėdami prisijungti, paspauskite .

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.